Angel Stradom

KRAKÓW – miasto-organizm, którego nie przestajesz chłonąć. Wyzwala emocje, jakie pozostają w pamięci na lata.

Eleganckie, bogato zdobione elewacje kamienic i pełne gracji fasady kościołów – to współczesny obraz ulicy Stradomskiej, traktu pełnego sklepów, kawiarni i apartamentów. Gwarno tu od rana do nocy. Zabytkowy Kraków to, co najcenniejsze kryje za murami. Tak też jest w przypadku Stradomia. W głębi stradomskiego dziedzińca, w zielonych ogrodach kryje się niezwykła opowieść o historycznym mieście, o tradycji i jej współczesnej adaptacji, o budynku i jego mieszkańcach.

Właśnie tu powstały unikatowe apartamenty, łączące w sobie wyjątkową atmosferę krakowskiego Starego Miasta z uznaną w świecie nowoczesnością i funkcjonalnością.

Kwintesencja miejskiego eskapizmu à la Kraków. Enklawa ciszy, luksusu i spokoju w epicentrum gwarnego miasta. Adres – kontynuacja najlepszych cech krakowskiej tradycji mieszczańskiej.

Kraków. Wyjątkowy, pełen kontrastów. Jedyny w swoim rodzaju i niepodobny do innych miast środkowej Europy. Wielokulturowe tropy widoczne są na każdym kroku: na brukowanych ulicach, w zróżnicowanej zabudowie oraz w społecznej mozaice, która przetrwała tu lata. Miasto, które ciągle chłoniesz. Miasto wyzwalające emocje. ANGELSTRADOM to wyjątkowe miejsce w tej opowieści. Wyrosły pod samym Wawelem, gdzie Droga Królewska spotyka się z traktem na żydowski Kazimierz.

Kwartał ten ma swoje współczesne oblicze. Stał się dzielnicą awangardowej sztuki i designu, wykwintnych kulinariów i nocnego życia na wysokim poziomie. Kosmopolitycznym obszarem, w którym zwykła przebywać śmietanka milionowego miasta. Terenem zamieszkanym przez wielokulturową społeczność. Wokół ANGELSTRADOM wyrosło mnóstwo “lifestylowych” miejsc, jakich Kraków ma dla swoich mieszkańców na pęczki. Wśród nich również tych z kodem 01, prestiżowych punktów na mapie “the best of…” ANGELSTRADOM – to jedno z nich.

Kraków – miasto ożywczych kontrastów, pomost miedzy Zachodem i Wschodem, kolaż tradycji i innowacji. ANGELSTRADOM wyrosło w centrum tej energii. W transgranicznym punkcie między bogatą przeszłością a tętniącą życiem i wciąż kształtującą się współczesnością. Krakowskie Stare Miasto – od 1978 roku wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pełne zabytkowych budowli, malowniczych uliczek i zaułków, które przez wieki zachowały swój klimat i kształt.

Obok Pragi i Berlina miasto numer jeden wśród turystów i gości z całego świata. Kazimierz – dosłownie za miedzą. Tu od wieków inspirują się wzajemnie kultura żydowska i chrześcijańska, Torę recytuje się na przemian z Pismem Świętym a kościoły stoją obok synagog. Aktualnie to jedna z najmodniejszych dzielnic Europy, wypełniona gwarem kawiarni, restauracji i popularnych klubów. Wymieniana jednym tchem z londyńskim Soho, Dzielnicą Łacińską w Paryżu czy w nowojorską Greenwich Village.

ANGEL STRADOM ulokowano w sąsiedztwie, na granicy Starego Miasta i Kazimierza. Stąd można przejść dosłownie kilka kroków, aby zaplątać się w staromiejskie uliczki lub trafić na koncert w synagodze.