„NAPISALI O NAS” LOVEKRAKOW

LoveKrakow, marzec 2023

Luksusowe nieruchomości. Jak nimi zarządzać?

Czym różni się zarządzanie nieruchomościami luksusowymi od zarządzania segmentem popularnym?

Przede wszystkim produktem oraz oczekiwaniami właścicieli. W nieruchomości luksusowych oprócz standardowych procesów wynikających z zarządzania budynkiem spotykamy się z szeregiem udogodnień dla mieszkańców (np. spa, całodobowa recepcja, ochrona, co-working, kluby dla mieszkańców, zielone części wspólne, concierge). Utrzymanie takich nieruchomości wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz planu, który pozwala na konsekwentne podnoszenie ich wartości, a właścicielom pozwala czuć się wyjątkowo. 


Czy do zarządzania nieruchomościami luksusowymi deweloperzy i wspólnoty powinny wybierać bardziej restrykcyjnie zarządców?


Zrozumienie rynku i wartości obiektów, które zarządca przejmuje to podstawa. Aby we właściwy sposób skoordynować funkcjonowanie obiektów luksusowych, należy zadbać o odpowiednio wykfalifikowany personel i zainwestować w nowoczesne systemy do zarządzania, które zapewnią mieszkańcom najwyższy komfort korzystania z budynku – w naszych inwestycjach wdrożyliśmy innowacyjną platformę MyTower, która służy m.in. właśnie do komunikacji z mieszkańcami. Doskonały zarządca to nie tylko administrator, to manager, który wykorzystuje możliwości nieruchomości ponadprzeciętnych. Musi doskonale poznać potrzeby właścicieli i wychodzić im naprzeciw: usługi concierge, organizowanie celowanych eventów, ułatwianie komunikacji – wielu klientów z zagranicy wymusza dziś komunikację w językach obcych np. angielskim.


O tym jak marka dewelopera będzie postrzegana przez klientów, decyduje m.in. to jak inwestycje będą wyglądać po kilku latach od oddania. Zadbane budynki i otoczenie to wizytówka na lata. Czym powinien się charakteryzować dobry zarządca według dewelopera?

W Angel Poland Group jesteśmy dla klienta na każdym etapie: od momentu, kiedy decyduje się na zakup mieszkania, poprzez całą budowę, wykończenie, aż po zarządzanie gotową inwestycją. Dzięki temu dajemy gwarancję w najszerszym zakresie. Nasi klienci nie boją się, że oddamy im klucz i znikniemy. Dzięki należącej do APG Angel Management, która jest spółką zarządzającą wybudowanymi przez nas nieruchomościami, czuwamy nad nimi i jesteśmy do ciągłej dyspozycji mieszkańców. Nasze podejście jest holistyczne: jesteśmy z klientem od początku do końca. Dobry zarządca powinien patrzeć na nieruchomość jak na jeden organizm, o który trzeba bardzo skrupulatnie dbać. Nieruchomości premium powstają w najlepszych lokalizacjach a ich podaż jest ograniczona. Nie wystarczy utrzymywać ich w stanie niepogorszonym. Stale podążamy za najnowszymi trendami i staramy się podnosić wartość zarządzanych obiektów. Obserwujemy przy tym standardy na rynku i wdrażamy innowacje w częściach wspólnych, z których korzystają mieszkańcy. Smart building i smart home to już must have. Wdrażamy również rozwiązania, które są przede wszystkim proekologiczne, a jednocześnie pozwalają oszczędzać energię i pieniądze właścicieli. 

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

  1. Administratorem przekazanych danych osobowych jest Angel Management sp. z o.o z siedzibą w Krakowie, ul. Sukiennicza 8/U7, 31-069 Kraków, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000521451, REGON: 123195050, NIP: 6762479607 (dalej: Administrator lub Spółka). Wskazujemy, że Spółka powołała Inspektora Ochrony Danych Osobowych z którym można skontaktować się pod adresem e-mail: rodo@putz.pl lub listownie na dane wskazane powyżej. We wszelkich sprawach związanych z ochroną danych osobowych prosimy o kontakt na ww. adres e-mailowy.
czytaj więcej